Služby
Řešení
Vyhledávání
Stanovení průzkumného území
Získání průzkumného území je první a mnohdy nejdůležitější krok k osvojení výhradního ložiska nerostných surovin. Žádost a dokumentace pro stanovení průzkumného území se zpracovává podle § 4 zák. 62/1988 Sb., v platném znění. Aby žádost byla co nejúplnější, věnují naši specialisté při její přípravě mimořádnou pozornost zejména:
- analýze střetů zájmů, zejména ekologických
- včasnému osobnímu projednání záměru s obcemi, na jejichž katastrálním území se mají průzkumné práce provádět
- zdůvodnění a rozpracování rozsahu a způsobu provádění navrhovaných prací
- komplexnosti navrhovaných prací
Organizace často využívají naší nabídky zastupování při správním řízení, od vyřízení administrativy až po místní šetření, kdy provádíme prezentaci a obhájení záměru. Účastníkem řízení jsou kromě obce i občanská sdružení.
Co nabízíme:
- přípravu podkladů pro přípravu žádosti o průzkumné území
- zpracování žádosti o průzkumné území
- zastupování při správním řízení
V případě, že má organizace udělen předchozí souhlas ke stanovení dobývacího prostoru a požádá o stanovení průzkumného území ve stejném rozsahu uděleného předchozího souhlasu ke stanovení dobývacího prostoru, Ministerstvo životního prostředí ČR nemusí oznamovat příjem žádosti v Obchodním věstníku.
V případě, že organizace požádá o stanovení průzkumného území na území, ve kterém nebylo nalezeno ložisko za prostředky státního rozpočtu, vychází ministerstvo životního prostředí z principu priority. Znamená to, že přednost před jinými žadateli má ten, kdo dříve podá žádost o stanovení průzkumného území.
Pokud jsou podány dvě a více žádosti o stanovení průzkumného území, rozhodne ministerstvo na základě jejich posouzení a přihlédne k tomu, která žádost zajišťuje získání úplnějších geologických informací a lepší ochranu zákonem chráněných zájmů. Z těchto důvodů je důležité, aby žádost o stanovení průzkumného území byla zpracována co nejkvalitněji a co nejúplněji.
Vybrané reference – zpracování dokumentace pro stanovení průzkumného území:
- Břežany II – žáruvzdorné jílovce
- Obrnice – bentonity
- Štěrboholy – keramické jíly
- Hostičkov – živec
- Bernartice – stavební kámen
- Vápenice – kámen pro hrubou a ušlechtilou kamenickou výrobu
- Peruc – černé uhlí
- Trutnovsko – ropa a hořlavý zemní plyn
- Horní Slavkov I – cín-wolframová ruda, lithium-rubidium-cesiová ruda, měděná ruda
- Ledčice – štěrkopísky